01 تیر 1397

آرشيو هاي سايت


تیزر معرفی بیمارستان کرمان

وضعیت آب و هوا

SP_WEATHER_

°C

تهران - ایران

SP_WEATHER_
رطوبت: %
وزش باد: N at
 • slid1
 • slid2
 • slider8
 • slid3
 • slid4
 • slider5
 • slider6
 • slid2
 • slid4
 • slid1
 • slid3
 • slider7
 • Graphic1

فراخوان عمومی

فراخوان نوبت دوم تهيه دوربين مداربسته

فراخوان نوبت دوم تهيه دوربين مداربسته

بسمه تعالي فـراخوان شناسايي پيمانكار(نوبت دوم) شركت مديريت طرح و اجراء خانه سازي ايران (متعلق به سازمان...

فراخوان نوبت اول تهيه و نصب دوربين

فراخوان نوبت اول تهيه و نصب دوربين

فـراخوان شناسايي پيمانكار(نوبت اول) شركت مديريت طرح و اجراء خانه سازي ايران (متعلق به سازمان تأمين اجتماعي) در نظر دارد از...

››جدیدترین اخبار

مناقصه نوبت دوم اجـراي كـارهـاي سـاختمانـي و تـأسيساتـي پـروژه درمانگاه عمومی تأمين اجتماعي جم

مناقصه نوبت دوم اجـراي كـارهـاي سـاختمانـي و تـأسيساتـي پـروژه درمانگاه عمومی تأمين اجتماعي جم

فـراخوان مناقصه نوبت دوم شركت مديريت طرح و اجراء خانه سازي ايران (متعلق به سازمان تأمين اجتماعي) در نظر دارد جهت اجراي پروژه زير، پس از شناخت پيمانكاران از طريق مناقصه عمومي به انتخاب پيمانكار اقدام نمايد. شماره فراخوان عنوان پروژه برآورد براساس فهرست ‌بهاي سال 96 (ريال) 2/167/96 اجـراي كـارهـاي سـاختمانـي و...

كلنگ درمانگاه فريمان به زمين زده شد

كلنگ درمانگاه فريمان به زمين زده شد

به مناسبت هفته دولت كلنگ درمانگاه فريمان با حضور دكتر همتي عضو هيات مديره سازمان تامين اجتماعي ، آقاي قاضي زاده هاشمي نماينده مجلس شوراي اسلامي ، آقاي مهندس صديقي عضو هيات مديره شركت طرح و اجرا و ديگر مديران و مسئولين محلي در تاريخ 11 شهريور ماه...

آغاز عمليات احداث پلي كلينيك انزلي

آغاز عمليات احداث پلي كلينيك انزلي

به گزارش روابط عمومي شركت مديريت طرح و اجرا خانه سازي ايران پلي كلينيك تخصصي بندرانزلي در تاريخ 9 شهريورماه به مناسبت هفته دولت با حضور نماينده مجلس شوراي اسلامي بندر انزلي آقاي خسته بند ، مديركل دفتر فني ومهندسي سازمان تامين اجتماعي آقاي مهندس فرج زاده ها...

درمانگاه تامین اجتماعى دیر به دست وزیر کار کلنگ زنى شد

درمانگاه تامین اجتماعى دیر به دست وزیر کار کلنگ زنى شد

به گزارش اداره کل روابط عمومى سازمان تامین اجتماعى، این درمانگاه در زمینى به مساحت ٥ هزار مترمربع و زیربناى یکهزار و ٨٠٠ مترمربع کلنگ زنى شد و طى هفته آینده براى ساخت، به پیمانکار تحویل داده مى شود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعى در این مراسم اظهار داشت: تلاش...

كلنگ شعبه فشافويه به زمين زده شد

كلنگ شعبه فشافويه به زمين زده شد

به گزارش روابط عمومي شركت مديريت طرح و اجرا خانه سازي ايران طي مراسمي به مناسبت هفته دولت روز چهارشنبه 8 شهريورماه با حضور مديركل تامين اجتماعي شهرستان هاي استان تهران آقاي صالح پور ، معاون اجرايي شركت طرح و اجرا آقاي مهندس باقري و ديگر مسئولين ستادي و محلي...

مصاحبه مهندس مقدس زاده با نشريه تامين 24

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری خانه‌سازی ایران در گفتگو با تامین 24 عنوان کرد

«تامین اجتماعی» پیشگام جلب مشارکت خارجی در ساخت بیمارستان

علی مقدس‌زاده، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری خانه‌سازی ایران، سازمان تامین اجتماعی را در مذاکره، عقد و اجرای قرارداد برای ساخت پروژه های بیمارستانی با استفاده از منابع خارجی پیشگام برشمرد و گفت: این برنامه نه در سازمان تامین اجتماعی و نه در کشور پیش از این اتفاق نیفتاده و تجربه آن در سازمان و کشور وجود نداشته است و در این زمینه، سازمان تامین اجتماعی امروز حتی از وزارت بهداشت و درمان هم جلوتر است.

تأمین ۲۴مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری خانه‌سازی ایران گفت: شکل انجام کار در شرکت سرمایه‌گذاری خانه‌سازی ایران به دو صورت است. بخشی از پروژه های تکلیفی است و شامل ساخت مراکز درمانی، بیمارستان، پلی کلینک، درمانگاه، ساختمان های اداری و ... است که این پروژه ها از طرف سازمان تامین اجتماعی  به ما تکلیف می شود و ما موظف و ملکف به اجرای آنها هستیم. بخش دیگر فعالیت های شرکت، اجرای پروژه های اقتصادیِ عمرانی و غیر عمرانی است.

 

0088

 

 

وی ادامه داد: تا پیش از این، تصور ما این بود که ما بزرگترین بیمارستان ساز کشور هستیم اما شرکت های خارجی که ما را برای مذاکره و همکاری در ساخت بیمارستان انتخاب کرده اند اذعان می کنند که شما بزرگترین بیمارستان ساز خاورمیانه هستید.

علی مقدس‌زاده در گفتگو با تامین 24 (tamin24.ir) شرکت سرمایه‌گذاری خانه‌سازی ایران را شرکتی بسیار معتبر و دارای برند در کشور برشمرد که بیمارستان میلاد و زیرگذر حرم امام رضا (ع) از برنامه های اجرا شده توسط این شرکت است.

وی در خصوص پروژه های تکلیفی شرکت سرمایه‌گذاری خانه‌سازی ایران گفت: این شرکت از ابتدای تاسیس تا امروز 5 میلیون متر مربع پروژه درمانی برای سازمان تامین اجتماعی ساخته و الان هم بیش از 450 هزار متر مربع پروژه درمانی در دست اجرا داریم.

این دانش آموخته دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: در بخش پروژه های اقتصادی سرمایه گذاری و غیرتکلیفی، در حال حاضر سه پروژه بزرگ، مشتمل بر 1600 واحد مسکونی در دست اجرا داریم.

وی این سه طرح بزرگ را، پروژه 1000 واحدی تبریز، پروژه 400 واحدی زنجان و پروژه 200 واحدی چالوس برشمرد و افزود: تمرکز ما بر این است تا تکمیل این واحدها را به یکی از شرکت های مرتبط با ساخت و ساز در سازمان تامین اجتماعی واگذار کنیم و به خاطر همین، با شرکت مپسا که از منابع بانک رفاه هم برخوردار است در حال مذاکره هستیم.

مهندس مقدس‌زاده از دیگر فعالیت های شرکت سرمایه‌گذاری خانه‌سازی ایران، احیا و بازیافت زمینی به مساحت 60 هزار متر در شهرک پردیس تهران و امکان ساخت واحدهای مسکونی برای پرسنل سازمان خبر داد و گفت: این زمین قبلا خریداری و پول آن هم پرداخت شده بود، ولی پیگیری نشده و این موضوع به حالت راکد درآمده بود. ما پس از اطلاع از این موضوع، زمین را بازپس گیری و احیا کرده و به سازمان هم اعلام کرده ایم که آمادگی داریم تا ششصد واحد مسکونی برای پرسنل بسازیم

وی در خصوص تفاهم نامه هایی که شرکت سرمایه‌گذاری خانه‌سازی ایران با شرکت های خارجی برای ساخت بیمارستان منعقد کرده و ادامه مذاکرات به قصد امضای قرارداد اجرای این پروژه ها گفت: همه می دانند که شرایط اقتصادی عمومی دولت خوب نیست و برای پروژه های عمومی و دولتی نیاز به نقدینگی بیشتری داریم. اگرچه سازمان می تواند منابع پروژه های مصوب خود را تامین کند، با این حال ما اگر بتوانیم با استفاده از منابع خارجی پروژه های بیمارستانی مان را اجرا کنیم منابع مالی داخلی می تواند در بخش ها و جاهای ضروری تر دیگری هزینه شود

مشاور اسبق شهردار تهران در خصوص قرارداد ساخت دو بیمارستان‌ 320 تختخوابی در شهرهای تبریز و شیراز گفت: ما با یک شرکت اتریشی متخصص و متبحر در ساخت بیمارستان، در حال مذاکره هستیم تا قراردادی را به صورت «سرمایه گذاری خارجی و بازپرداخت پس از بهره برداری» یا (EPCF) به امضا برسانیم که مبلغ سرمایه گذاری پیش بینی شده در آن حدود 200 میلیون دلار است.  

وی افزود: همچنین با یک شرکت از کره جنوبی برای ساخت بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان یزد و نیز توسعه بیمارستان 500 تختخوابی لواسانی هم با شرکت سامسونگ در حال مذاکره هستیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری خانه‌سازی ایران افزود: در این مذاکرات یک خط اعتباری 8 میلیارد دلاری از یک بانک کره ای پیش بینی شده که شرکت‌ کره‌ای برای اجرای پروژه از آن برداشت می‌کند.

وی ادامه داد: توافق شده که مطابق با عرف جهانی، طرف ایرانی تنها 15 درصد هزینه ها را، چه در قرارداد با شرکت کره ای و چه شرکت های اروپایی، پرداخت می کند.

مقدس زاده در خصوص شیوه اجرای این پروژه ها گفت: اجرا به این شکل نیست که شرکت های خارجی بیایند و در ایران مستقر شوند و پروژه را اجرا کنند، بلکه در مذاکرات توافق شده که شرکت های بزرگ داخلی که در ساخت بیمارستان توانمند هستند توسط سرمایه گذار شناسایی می شوند تا آنها کار را اجرا می کنند

وی افزود: بر این اساس، سازنده و مجری این طرح ها و مواد و مصالح کار، همه ایرانی و داخلی هستند، چون تمام این ظرفیت ها و قابلیت ها در داخل کشور ما وجود دارد

مشاور اسبق شهردار تهران ادامه داد: تنها در موارد معدودی که بیشتر از 6 درصد حجم پروژه نخواهد بود، سرمایه گذار مجاز به واردات خواهد بود که عموما مرتبط با فناوری های نوین است برای این که استانداردهای مورد نیاز تامین شود.

وی در خصوص بازپرداخت به شرکت های سرمایه گذار خارجی گفت: نحوه بازپرداخت به صورت بهره‌برداری از پروژه است، به این صورت که یک سال پس از بهره‌برداری، دوره تنفس داریم و متعهد هستیم بعد از آن دوره، طی 10 سال بازپرداخت را انجام دهیم.

این دانش آموخته دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان این که سازمان تامین اجتماعی در مذاکره، عقد و اجرای قرارداد برای ساخت پروژه های بیمارستانی با استفاده از منابع خارجی پیشگام است، افزود: این برنامه نه در سازمان تامین اجتماعی و نه در کشور پیش از این اتفاق نیفتاده و تجربه آن در سازمان و کشور وجود نداشته است و در این زمینه، سازمان تامین اجتماعی امروز حتی از وزارت بهداشت و درمان هم جلوتر است.

وی مکانیزم انجام مذاکرات برای ساخت پروژه های بیمارستانی با استفاده از منابع خارجی را دارای چهار بخش برشمرد و افزود: یک بخش از مذاکرات مربوط به مسائل فنی ابنیه و سیویل است که تمام دانش فنی و تجربه آن در شرکت خانه سازی ایران وجود دارد و ما خودمان این بخش از مذاکره را پیش می بریم.

به گفته مقدس زاده، بخش دیگری از مذاکره مربوط به تجهیزات پزشکی و تجهیز بیمارستان هاست: با هماهنگی مدیرعامل سازمان، در این بخش از مذاکره از تخصص معاونت درمان سازمان کمک گرفتیم و الان این دوستان کار را پیش می برند و ما در این بخش از مذاکره ورود نکردیم.

وی افزود: در بخش مرتبط با مسائل پولی و مالی قراردادها، چون ما خودمان در شرکت سرمایه‌گذاری خانه‌سازی ایران، دارای تجربه و دانش کافی در این خصوص نیستیم، با هماهنگی مدیرعامل سازمان، از بانک رفاه کارگران کمک گرفتیم و الان این دوستان در این بخش از مذاکرات حضور دارند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری خانه‌سازی ایران از ظرفیت سازی در سازمان برای مذاکره در بخش حقوق بین الملل خبر داد و افزود: ما برای این مذاکرات تیم سازی کرده و کاملا تخصصی و حرفه ای مذاکره می کنیم.

وی با ابراز امیدواری از این که هم افزایی ایجاد شده برای مذاکره با طرف های خارجی، به عنوان یک مدل و الگو در بخشهای دیگر سازمان هم مورد استفاده قرار گیرد، گفت: یکی از محاسن این کار تیمی این است که بررسی کنندگان نهایی و ادامه دهندگان کار، همین تیم مشاوران فعلی ما هستند که الان خودشان کاملا در جریان امور هستند.

وی افزود: ما الان در مورد پروژه هایی با طرف های خارجی مذاکره می کنیم که هم زمین آن آماده و موجود است، هم پروژه مصوب شده است و هم پروانه اجرای آن اخذ شده است؛ یعنی زمینه های عملیاتی کار کاملا مهیا و تنها منوط به انعقاد قرارداد است.

مهندس مقدس زاده در انتها از مدیرعامل و هیات مدیره سازمان، معاون درمان سازمان، مدیرعامل بانک رفاه و همه همکارانی که در فرایند این مذاکرات، شرکت سرمایه‌گذاری خانه‌سازی ایران را حمایت و همراهی کردند تشکر و قدردانی کرد.

پیوندها

 • logo links 02
 • logo links 03
 • logo links 04
 • logo links 08 cop 5
 • logo links 08 copy
 • logo links 08 copy 2
 • logo links 08 copy 3
 • logo links 08 copy 4
 • logo links 08

آخرین اخبار

آمار بازدید

266395
امروزامروز49
دیروزدیروز66
هفته جاریهفته جاری399
ماه جاریماه جاری2114
آمار بازدید کلآمار بازدید کل266395

شرکت مدیریت طرح و اجرای خانه سازی ایران

 

شركت در آبان ماه 1347 با هدف احداث واحد هاي مسكوني ارزان قيمت براي كارگران و كشاورزان با سرمايه گذاري اوليه بانك رفاه و سازمان تامين اجتماعي تشكيل گرديد . اين شركت طي ساليان بعد با توجه به نيازهاي فيزيكي سازمان به ارائه خدمات مختلف بهداشتي ، درماني ، اداري و رفاهي به بيمه شدگان و كاركنان خود تبديل به بازوي فني و مهندسي سازمان در جهت انجام خدمات طراحي ، نظارت ، اجرا و مديريت بر پروژه هاي عمراني سازمان گرديد .

بیشتر بخوانید...

طراحی وب سایت و طراحی وبسایت توسط پردازش اطلاعات وانیا